21 maja 2022
Zespół Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN ds. Programu Obserwacji Ziemi COPERNICUS

Wydarzenia

Konferencja - Wykorzystanie Danych Satelitarnych i Danych Programu Copernicus w Administracji i Sektorze Prywatnym 2 dni 31 marca-1 kwietnia 2021

Dziś zapraszamy Pańśtwa na konferencję.organizowaną przez Cntrum Teledetelcji Instytutu Geodezji i Kartografii.

Dziś powiemy o tym co możemy zrobić dla administracji, przemysłu i edukacji. Dziś pokażemy, jak bardzo rezultaty naszej pracy mogą pozytywnie i z korzyścią  wpłynąć na Waszą pracę, działalność i przyniść realnie wymierne efekty.

Bąźcie z nami !!!

https://strefabiznesu.pl/postrzeganie-problemow-powierzchni-ziemi-z-kosmosu/ar/c15-15510331

https://www.gospodarkamorska.pl/zaproszenie-do-rejestracji-na-konferencje-wykorzystanie-danych-satelitarnych-i-danych-programu-copernicus-w-administracji-i-sektorze-prywatnym-o11313

https://www.space24.pl/igik-zaprasza-na-dwudniowa-konferencje-o-wykorzystaniu-danych-satelitarnych

https://rzeczo.pl/konferencja-z-wykorzystaniem-danych-satelitarnych/

 

29 marca 2021

BalticSatApps - finał międzynarodowego projektu

Z dużą satysfakcją informujemy o zakończeniu bardzo ciekawego i w wielu aspektach perspektywicznego projektu BalticSatApps.

Była to niezwykle owocna międzynarodowa współpraca skupiająca kraje, leżące w basienie Morza Bałtyckiego.

Wraz z partnerami projektu stworzyliśmy kompleksowy system wykorzystania danych satelitarnych programu Copernicus wraz z kompletnym przewodnikiem Data2 Information Kit, jak sobie radzić z informacjami płynącymi z kosmosu. Efekty naszej pracy mozecie sledzić na naszych stronach:

https://www.utu.fi/en/news/press-release/balticsatapps-successfully-paving-way-for-earth-observation-based-innovations-in

https://www.facebook.com/IGiKWarszawa/posts/1050583695417795

https://zespolcopernicus.eu/wydarzenia/balticsatapps-final-miedzynarodowego-projektu

 

Zapraszamy :)

21 stycznia 2021

Workshop - Program Copernicus

Dnia 06.03.2020 roku w budynku wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się warsztaty z przetwarzania zdjęć satelitarnych z satelitów Sentinel 1A i Sentinel 1B. Były one głównie skierowane do pracowników administracji publicznej z Urzędu Marszałkowskiego województwa Łódzkiego dla których 14 czerwca ubiegłego roku zorganizowano sesję informacyjną przybliżającą tematykę danych satelitarnych i Programu Copernicus. Oprócz pracowników administracji publicznej na wydarzeniu byli obecni pracownicy naukowi i studenci z Uniwersytetu Łódzkiego. W sumie w warsztatach brało udział 36 osób. Uczestnikom przybliżono tematykę technicznych aspektów danych satelitarnych, podstawy teledetekcji, informacje na temat systemu satelitarnego Sentinel, a także skąd darmowo pobierać dane satelitarne Sentinel. Na warsztatach praktycznych przybliżono uczestnikom na jakich oprogramowaniach pracować z danymi satelitarnymi oraz pierwsze kroki przetwarzania danych rastrowych (jak otwierać zobrazowania, kompozycje barwne, klasyfikacja, wskaźniki teledetekcyjne).

Instytut Geodezji i Kartografii prowadzi projekt zapewniający darmową wiedzę z praktycznego wykorzystania danych satelitarnych w postaci sesji informacyjnych, warsztatów stacjonarnych a także w formie webinariów. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

25 marca 2020