21 maja 2022
Zespół Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN ds. Programu Obserwacji Ziemi COPERNICUS

Bezpłatne warsztaty z zakresu zastosowania danych satelitarnych Programu COPERNICUS

5 lipca 2018

Zapraszamy osoby z inicjatywą i ciekawością świata oraz start up'y widzące potencjał biznesowy w zastosowaniu danych satelitarnych do skorzystania z programu akceleracyjnego, który startuje we wrześniu 2018 r. w Krakowie.
Nie jesteś pewien czy masz wystarczającą wiedzę o możliwościach zastosowania danych satelitarnych? Weź udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Centrum Teledetekcji, Instytutu Geodezji i Kartografii - wiodącej instytucji badawczej implementującej dane satelitarne.
Szczegółyponiżej!

 

W ramach międzynarodowego projektu INTERREG BalticSatApp „Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security", wspierającym rozwój i wykorzystanie technologii obrazowania satelitarnego w krajach bałtyckich, poszukujemy osób/ startupów zainteresowanych przystąpieniem do programu akceleracyjnego. Zapraszamy zarówno osoby, które już miały do czynienia z tematyką wykorzystywania danych satelitarnych, jak i osoby, które dopiero pragną zacząć swoją przygodę.  Wspólnie z Państwem pragniemy stworzyć programy akceleracyjne mające na celu pomoc przedsiębiorcom zidentyfikować i wykorzystać potencjał danych satelitarnych i tworzyć modele biznesowe dla swoich produktów i usług.

Celem projektu jest przyspieszenie wprowadzania na rynek usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego. Wprowadzone rozwiązania pozwolą odpowiedzieć na potrzeby i wyzwania społeczne Regionu.

Rezultatem projektu będzie udoskonalenie wiedzy oraz dostępu do danych, dostarczonych przez Program Copernicus, a także zwiększenie świadomości, popytu i innowacyjności w obszarze danych satelitarnych.

Jednym z najważniejszych działań w projekcie jest prowadzenie dialogu z obecnymi i potencjalnymi użytkownikami Programu Copernicus, celem zwiększenia ich świadomości w obszarze danych satelitarnych, poprawy innowacyjności ich oferty poprzez implementację tych danych i produktów oraz zwiększenie popytu na ich zastosowanie na rynku.

W celu zapoznania się z możliwościami i korzyściami ekonomicznymi wynikającymi z zastosowania danych satelitarnych, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Warsztatach, które będą organizowane przez Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie, w następujących terminach do wyboru:

18.07., 8.08., 29.08., oraz 5.09. br. 

Uprzejmie prosimy Państwa o rejestrację poprzez LINK: https://docs.google.com/forms/d/1uxWDGQITtQdSTAklJh35mgaRv01M5Rj2rfNtQNH4lD4/edit

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać bliższą współpracę w tym zakresie i możemy liczyć na Państwa wsparcie. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych poświęconych projektowi BalticSatApps:  http://www.balticsatapps.pl/ 

http://balticsatapps.eu/

http://www.igik.edu.pl/pl/teledetekcja_wspolpraca_EU_FP